پایپ کالا استارتاپی برای تحول بازار لوله و اتصالات

اخیرا بسیاری از خریدهای داخل خانه به واسطه کامپیوتر، لپ‌تاپ، یا گوشی انجام می‌شود.

پایپ کالا استارتاپی برای تحول بازار لوله و اتصالات

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

در گذشته برای یک خرید ساده، شخص باید چندین مغازه را می‌گشت تا جنس مورد نظر خود را پیدا کند ولی آیا صرف زمان، هزینه و… ارزش خرید را داشت؟ اجناس داخل ویترین اگرچه زیبا بودند اما آیا کیفیت لازم را داشتند؟ آیا همه افراد صنف جنس مورد نیاز خود را می‌شناسند؟ آیا می‌دانند برای خرید به کدام بازار بروند؟ آیا می‌دانند کیفیت خریدی که انجام دادند، خوب است یا بد؟

به این ترتیب سایت‌های اینترنتی همچون پایپ کالا آمدند تا با جلب اعتماد بتوانند محصولات مورد نیاز مخاطبان را در اختیارشان قرار دهند.
پیدایش سایت پایپ کالا پس از بی‌اعتنایی‌ها

پس از ساخت اسکلت ساختمان‌ها، مجتمع‌ها، بیمارستان‌ها و… نوبت به ساخت موتورخانه و سیستم آب‌رسانی می‌رسد. ساخت موتورخانه نیاز به اقلامی چون لوله و اتصالات و شیرآلات و… دارد. پایپ کالا تأمین‌کننده صفر تا صد اقلام تاسیساتی است.

نظر عادل پارسا، مدیرعامل پایپ کالا در خصوص دلیل ایجاد این مجموعه چنین است: «در ابتدا برای ارائه محصولات خود به پروژه‌های سطح تهران رفته و مجموعه و محصولات خود را پرزنت می‌کردیم اما در مواقع بسیاری با عدم اجازه ورود به پروژه، عدم جدی گرفته شدن از سوی مدیران پروژه‌ها و مشکلات دیگر برمی‌خوردیم. در این نقطه بود که به فکر ایجاد سامانه‌ای افتادیم که پروژه‌ها به سراغ ما بیایند و از ما محصولات را درخواست کنند. فکر تغییر بازار سنتی به سمت بازار نوین و دیجیتال بسیار سخت، زمان‌بر و پرهزینه بود، جلب اعتماد مخاطبان بزرگ‌ترین دغدغه پایپ کالا بود زیرا مخاطبان و مراجعه‌کنندگان به سایت‌های اینترنتی همواره دغدغه اعتماد یا عدم اعتماد را دارند که صد البته ما این حق را برای مشتریان قائلیم و همواره کوشش کردیم تا در راستای اعتماد سازی جوابگو مشتریان باشیم.

سایت پایپ کالا بدون هیچ پشتوانه مالی و تنها روی کوشش و پشتکار و فکر مهندسی مدیر سایت تأسیس شده است. رفته رفته و با همکاری تولیدکنندگان داخلی و واردکنندگان اقلام تاسیساتی به نقطه‌ای رسید که این مجموعه توانست محصولات را به‌صورت الکترونیکی نیز ارائه دهد.

اکنون فرایند کار پایپ کالا به مرحله‌ای رسیده است که کلیه پروژه‌ها، از امکان منحصر‌به‌فرد ثبت پیش فاکتور آنلاین استفاده می‌کنند. در گذشته مسئولان خرید پروژه‌های بزرگ مجبور بودند در بازار خیام، پارک شهر و همچنین بازار آهن شاد آباد به‌دنبال اقلام مورد نظر خود بگردند و این در حالی بود که حتی غالبا از فهرست قیمت‌ها بی‌خبر بودند و نمی‌دانستند کدام اقلام کیفیت اصلی را دارد، حتی نمی‌توانستند تمامی اقلام مورد نیاز خود را از نظر فنی و مهندسی از یک نفر خرید کنند.»

پایپ کالا تاکنون توانسته با قابلیت صدور پیش فاکتور آنلاین و انتشار به روز فهرست قیمت محصولات همواره بازار آنلاین خود را داشته باشد و کاربران علاوه‌بر اطلاع از قیمت‌ها و درصد تخفیف‌ها می‌توانند از بحث‌های فنی و مهندسی محصولات نیز استفاده کنند.

پایپ کالا
تیم مهندسی پایپ کالا

یکی از بزرگ‌ترین خلا‌های بازار سنتی، نبود اطلاعات کامل فنی و مهندسی است، اطلاعاتی که می‌تواند هزینه‌های پروژه، طول عمر محصولات و… را بهبود بخشد. پایپ کالا با راه اندازی سیستم فنی مهندسی در زمینه تأسیسات و پایپینگ پاسخگوی مشکلات فنی مهندسی پروژه‌ها بوده است و از ابتدا تا انتهای فرایند خرید مشاوران مهندسی پایپ کالا در اختیار پروژه قرار می‌دهد. حتی اگر صدور پیش فاکتور به مرحله خرید هم نرسد، مشاوران پایپ کالا خود را موظف به پاسخگویی سوالات می‌دانند و از این رو بخش بلاگ فنی سایت را با آموزش های متنوع و زیبا راه‌اندازی کردند.

با گذر زمان پایپ کالا توانست نمایندگی رسمی شرکت‌های تولیدکننده داخلی را نیز کسب کند و به‌عنوان ویترین مجازی تولیدکنندگان بتواند محصولات را به بهترین نحو عرضه کند.

تا به امروز پایپ کالا توانسته به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین وارد‌کنندگان اتصالات مانیسمان بنکن مطرح شود.

شروع کار در سال ۱۳۹۳ با یک فکر و یک نفر صورت گرفته و تا به امروز با هزاران فکر و بیش از ۳۰ نفر پرسنل بخش مهندسی، حسابداری و… به فکر پیشرفت و ارائه خدمات نوین‌تر به هموطنان و کاربران است.

علاقه‌مندان برای مشاهده بخش‌های مختلف پایپ کالا نظیر فهرست‌های قیمت، مشخصات فنی، مقالات آموزشی و… می‌توان به سایت پایپ کالا مراجعه یا با شماره‌های 02155696808 و 02155696809 تماس حاصل کنند.

 

منبع : زومیت